Co je pravda a co ne o realitních kancelářích

-         pravda je, že makléři vybírají zálohu na nemovitost. Není však již pravda, že to dělají kvůli tomu, aby měli zájemce v hrsti. Dělá se to proto, aby měli jistotu, že si z nich kupující nedělá srandu a myslí svůj záměr vážně. Záloha se skládá běžně i v jiných odvětvých (např. prodej aut, nábytek apod) a za cíl má jediné..Pustit se do výroby a nebo poskytování služby, kdy jsou již činěny nevratné kroky, které by mohly poskytovatele ohrozit v případě, že by si kupující svůj záměr nakonec rozmyslel. Záloha je pojistka na zaplacení výdajů, které vzniknou.

-         pravda je, že realitní makléři a kanceláře dělají za provizi a nemají tedy nic jisté. Ale není pravda, že provize jsou příliš vysoké.. Jsou odpovídající riziku, který každý v realitní branži podstupuje, protože dokud neuzavře obchod, tak v podstatě pracuje zadarmo a hradí si veškeré náklady a výdaje s prodejem nemovitosti spojené. Za vyšší riziko, vyšší odměna. Protože je běžné, že mnoho lidí se ve finále, když už makléř sežene kupce snaží realitní kancelář obejít..A z nabízených nemovitostí se v rozumné době podaří prodat jen zlomek, neboť mnoho lidí bere prodej velmi lehkovážně a prostě zkouší štěstí.. Ale poznejte to.

-         Makléři se snaží vyšroubovat ceny nemovitostí do nebes, aby měli maximální provizi. Pravda je, že o ceně nemovitostí si rozhoduje každý vlastník sám. Makléř dává pouze doporučení. A pravdou je, že vlastníci realit rádi slyší, že realita má vysokou cenu a často takovému makléři nemovitost svěří k prodeji. Ta se pak často kvůli nadsazené ceně neprodá. Makléři jde v první řadě o získání smlouvy. A proto někteří realitní makléři, kteří nejsou odborníky nebo nejsou s majitelem čestní a pokud na majiteli vycítí, že jim dá realitu do prodeje, pokud jim makléř řekne nejvyšší cenu, tak mu tu nejvyšší cenu řeknou…že pak za půl roku majitel zjistí, že je realita neprodejná a musí hodně slevovat, je pouze důsledkem jejich špatného rozhodnutí a velkých očí..To platí zejména na stagnujícím a klesajícím trhu..nikoli na rostoucím.

-         Mnoho lidí realitní kancelář nepotřebuje. Ano to je pravda. Mohou si vše udělat bez realitky. Ovšem prodej za nejvyšší cenu vyžaduje aktivní marketing a nasazení. Existují zahraniční studie, které tvrdí, že s realitní kanceláří se dá o prodat nemovitost až o 20 dráž..

-         S provizí realitní kanceláři nejde hýbat a je pevně stanovená. Není to pravda. Výše provize je většinou o jednání. Je to obchod jako každý jiný. Pokud s výší provize nesouhlaíte vy nebo realitka, pak spolu obchod nemusíte dělat.

-         Realitní kancelář je povinnen mi ukázat nemovitost, kterou má v nabídce a o kterou projevím zájem. Makléři často se zájemcem před prohlídkou sepisují list o prohlídce, který musí zájemce podepsat. V případě, že to zájemce odmítne, je možné, že realitní makléř s ním na prohlídku nepůjde.

-         Realitní kanceláři není dobré věřit, protože je tam mnoho podvodníků. Pokud se podíváte na statistiky zjistíte, že mezi tisíci realitních kanceláří, je pouze pár jedinců, které spočítáte na prstech jedné ruky, kteří dělají podvody. Je to stejné ve všech odvětvích, že jsou mezi lidmi podvodníci. Jistotou jsou realitní kanceláře a makléři, kteří působí na trhu delší dobu. Jde pouze o vděčné mediální sousto a média se toho pouze rády chytají, protože jde o dost peněz.

-         Realitní kanceláře vydělávají obrovské peníze. Ano někteřé makléři jsou schopní obchodníci a vydělají si hodně. 80% makléřů však vydělává měsíčně méně než je průměrný plat v Čechách. To říkají statistiky.

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@kancelare-realitni.cz

Hledej:

 

Realitní Kanceláře